KULLANIM KOŞULLARI
ONLİNE SATIŞLAR İÇİN HÜKÜM VE ŞARTLAR

1. GENEL

1.1. İşbu Online Satışlar için Hüküm ve Şartlar (“Hüküm ve Şartlar”) kapsamında “Organik Yeşil Tarla” veya “Biz” Organik Yeşil Tarla'yı ifade eder. “Müşteri” veya “Siz” Organik Yeşil Tarla'da sipariş veren kişi, firma, şirket ve kuruluşları ifade eder. Lütfen bu Web sitesini kullanmaya başlamadan önce işbu Hüküm ve Şartları dikkatlice okuyunuz. İşbu Hüküm ve Şartlar, Web sitesine erişiminizin ve kullanımınızın şartlarını düzenler. Bu Web sitesi, ancak aşağıda belirtilen kullanım şartlarına uymayı kabul etmeniz halinde kullanımınıza açık hale gelir ve Web sitesini kullanmaya başladığınızda İşbu Hüküm ve Şartları ve bunlarla bağlı olmayı kabul etmiş sayılırsınız. Eğer işbu Hüküm ve Şartlara katılmıyorsanız, Web sitesine erişmeyiniz ya da kullanmayınız. Web sitesine erişerek ya da kullanmaya başlayarak, kullanım Şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

1.2. Tüm siparişleri Organik Yeşil Tarla'nın son geçerlilik onayına tabidir. Organik Yeşil Tarla talep edilen ürün veya servisin mevcut olamaması durumunda siparişi reddetme hakkını saklı tutar.

2. ÜYELİK

2.1. Web sitesinden sipariş verebilmek için kullanıcı olarak üye olmanız gerekmektedir. Kayıt esnasında:

○ Bize doğru, tam ve güncel kayıt bilgilerinizi sağlamalısınız;

○ Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden siz sorumlusunuz;

○ Bu bilgileri kullanan siz veya yalnızca sizin tarafından yetkilendirilmiş biri olarak kabul edilecektir;

○ Organik Yeşil Tarla tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir sebeple muhtemel bir müşteri kaydını reddedebilir veya mevcut müşteri kaydını sona erdirebilir;

2.2. Bize sağladığınız bilgilerde bir değişiklik olması halinde, sizinle daha verimli iletişim kurabilmemiz için, bizi web sitesi/e-posta/telefon ile derhal bilgilendirmelisiniz.

2.3. Hesabınızın 3 yıl süre ile kullanılmaması halinde, sizin kendi korumanız için, hesabınızın artık kullanımda olmadığını kabul edip ve hesabınızı, varsa tüm birikmiş puanlarınızı etkisiz hale getiririz. Bu durumda eğer mevcutsa e-faturalanız imha edilebilir. Böyle bir durumda Web sitesinden sipariş verebilmek için yeni bir hesap için başvuru yapmanız gerekir. 

3. GİZLİLİK

Üye’nin Organik Yeşil Tarla Web sitesine üye olurken, siteyi kullanmaya başlamasından itibaren kişisel verileri, www.organikyesiltarla.com web adresinden ulaşılabilen Aydınlatma Metni’nde detaylı bir şekilde belirtildiği gibi, toplama, kaydetme, düzenleme, kategorize etme, sınıflandırma, saklama, güncelleme, düzeltme, kullanma, analiz etme, değiştirme, yeniden düzenleme ve Türkiye’de ve/veya yurt dışında bulunan ve tamamı Aydınlatma Metni’nde sıralanan üçüncü kişilere aktarma ve bu kişilerce aynı amaçların gerçekleştirilebilmesi ve bu amaçların sürdürülebilmesi için işleme hakkına sahip olacaktır.

4. ÖDEME

4.1. Web sitesi siparişleri için MasterCard, Visa, Amex ve Troy kartları kabul edilmektedir.

4.2. Kredi Kartı Satın Alma Güvenliği hizmeti (örneğin Visa Doğrulama Hizmeti veya MasterCard Güvenlik Kodu) kapsamında müşterilerimiz güvenli alışverişin keyfini kendi kredi kartlarını özel bir şifre ve güvenlik kodu kullanarak çıkarabilirler. Bununla birlikte alışverişte kullanılan kredi kartları geçerli olmalı ve alıcının kendi ismini taşımalıdır. Aksi durumdan şirketimiz sorumlu değildir. Ayrıca müşterilerimizin satın alma işlemlerini güvenli şekilde tamamlayabilmesi için 3D güvenlik adımı uygulanabilmektedir. 

4.3. Teslimat için herhangi bir ek bedel ödenmesi gerektiğinde bu durum ödeme işleminin tamamlanmasından önce tarafınıza bildirilecek ve onayınıza sunulacaktır.

4.4. Tüm ürün fiyatları Euro cinsinden listelenmiştir. Web sitesinde yer alan ürün fiyatları fiziksel mağazalarımızdaki aynı ürünlere ilişkin fiyatlardan farklı olabilir. Bu durumda geçerli fiyat satın alma tarihinde Web sitesinde yer alan fiyatlardır.

4.5. Siparişlerin kabulü Organik Yeşil Tarla'nın takdirindedir.

4.6. Online işlemlerin güvenli yapılabilmesi için tarafımızca TLS (Transport Layer Security) teknolojisi ve SSL sertifikası kullanılmaktadır.

5. DİĞER HÜKÜMLER

5.1. Organik Yeşil Tarla olarak sadece hizmet ve ürünleri sadece son tüketiciye veriyoruz. Eğer ürünlerimizi son tüketici olarak satın almadığınızı düşünürsek, siparişi reddetme veya iptal etme hakkımızı saklı tutuyoruz.

5.2. Web sitesinin tasarımı, içerik, metin, fotoğraf, ses, müzik, artwork, görsel, grafik, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm unsurları Organik Yeşil Tarla'ya ait aittir ve/veya Organik Yeşil Tarla tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır. Söz konusu fikri mülkiyet haklarının sahibinin rızası olmadan indirdiği, kopyaladığı, aktardığı, yayınladığı, sakladığı veya başka herhangi bir şekilde kullandığınız takdirde ilgili yasa ve hakları ihlal ediyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Organik Yeşil Tarla'nın  ve/veya üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Organik Yeşil Tarla'nın karşı karşıya kaldığı tazminat, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü zararları karşılamakla sorumlusunuz.

5.3. Kullanıcı, hiçbir koşul ve şartta Organik Yeşil Tarla'ya ait marka, logo, ticari unvan bilgilerini ve yukarıdaki paragrafta sayılan içerik ve unsurları, Organik Yeşil Tarla'ya yazılı onayı olmadan kendi faaliyetleri için kullanamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, yükleyemez. Kullanıcı, Organik Yeşil Tarla'ya ait telif, marka veya sair haklara tecavüz teşkil edebilecek veya haksız rekabet oluşturabilecek tutum ve davranış içerisinde bulunamaz veya söz konusu mevzuata aykırı olarak reklam faaliyetleri yapamaz.

5.4. Web sitesi kalitesi, operasyonu, kullanımı, doğruluğu, zamanlaması, uygunluğu ya da amacıyla ile ilgili; Web sitesi üzerinden sunulan, erişilen veya temin edilen her türlü mal ve hizmet ile ilgili; Web sitesi erişiminin kesintisiz, hatasız olduğuna veya herhangi bir virüs veya bulaşıcı veya yıkıcı özellikler içermediğine ilişkin; Web sitesinin siz veya herhangi bir kişi için sakıncalı veya saldırgan olmayacağına ilişkin ve Web sitesindeki herhangi bir hata, ihmal veya yanlış beyana ilişkin olarak size karşı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.5. Organik Yeşil Tarla Web sitesinde atıfta bulunulan herhangi bir kişi, kuruluş, isim, ürün veya hizmeti onaylamaz veya tavsiye etmez ve bunlar Organik Yeşil Tarla'nın görüş veya yaklaşımını yansıtmaz. Organik Yeşil Tarla, aksi açıkça ve yazılı olarak belirtilmediği sürece, sizinle herhangi bir üçüncü kişi arasında herhangi bir şekilde Web sitesi ile ilgili olabilecek veya bunlar aracılığıyla yapılan herhangi bir işleme taraf olmayacaktır.

5.6. Web sitesinde, üçüncü kişiler tarafından üretilen içerikler veya başka sitelere yönlendiren bağlantılar içerebilir. Organik Yeşil Tarla, kendisinin doğrudan kontrolü altında bulunmayan üçüncü kişi içeriklerine, üçüncü kişi web sitelerinin operasyonu veya içeriğine (Web sitesine yönlendiren linkler içerip içermediğine bakılmaksızın) ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Organik Yeşil Tarla, kendisinin yazılı ön onayı alınmaksızın başka bir internet sitesine yüklenen bağlantıları kaldırma hakkını saklı tutmaktadır.

5.7. Organik Yeşil Tarla, size veya başka bir kişiye karşı haksız fiil veya başka herhangi bir şekilde (ihmal, sözleşmenin ihlali, iftira veya fikri mülkiyet hakkı ihlali dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) nedeniyle aşağıdaki hususlardan kesinlikle sorumlu olmayacaktır:

○ Her türlü doğrudan zarar;

○ Her türlü yansıma veya dolaylı zarar (kâr kaybı dahil ve bunlarla sınırlı olamamak üzere);

○ Sizin Web sitesi kullanımıyla ilişkili olarak herhangi bir üçüncü kişiye verdiğiniz zarar.

5.8. Organik Yeşil Tarla, web sitesinde yer alan bilgi veya malzemelerin güncel veya doğru olduğunu veya sunulan herhangi bir ürün veya hizmetin mevcut olduğunu garanti etmez. Organik Yeşil Tarla önceden bildirimde bulunmaksızın ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak Organik Yeşil Tarla Uygulamalarında görünen materyalleri değiştirebilir.

5.9. Müşteri, ürün yorum ve değerlendirme bölümünde ürünü yorumlama amacı dışında yorum yapmayacağını, konusu suç teşkil eden ya da internet sitesindeki kurallara, yürürlükteki mevzuata aykırı şekilde yasadışı, tehditkar, reklam ve/veya pazarlama içerikli, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına aykırı, fikri ve sınai haklara aykırı, haksız rekabet yaratan ve/veya benzer herhangi bir şekilde yorumda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Organik Yeşil Tarla, ürün yorum ve değerlendirme bölümünde devamlı olarak inceleme yapmak ve işbu maddeye aykırı şekilde bir yorumun tespit edilmesi halinde bahse konu içeriği yayımlamamak ya da silmek hakkına sahiptir.  Müşteri bu konuda nihai kararın münhasıran Organik Yeşil Tarla'ya ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.10. Web sitesine erişim izni verildiği göz önünde bulundurularak bunları kullanmak suretiyle aşağıdaki hususlara uygun davranmak zorundasınız aksi halde oluşacak zararlardan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Herhangi bir aykırılık durumunda Organik Yeşil Tarla, aykırı davranan hesapları askıya alabilir, silebilir, yasal süreç başlatabilir.

○ Telif Hakkı İhlali gerçekleştirmemek veya gerçekleştirilmesine izin vermemek;

○ Web sitesine erişimini yasadışı, uygunsuz, müstehcen kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı veya karalayıcı bir amaç için kullanmamak;

○ Web sitesinin bilgi veya sistemlerine zarar vermemek ve bunu engellemek için gerekli tüm adımları atmak;

○ Organik Yeşil Tarla Uygulamaları için sağladığı tüm bilgilerin bilgisi dahilinde gerçek ve doğru olduğunu garanti etmek;

○ Organik Yeşil Tarla'nın Web sitesine erişim konusunda araştırma yapmasına muvafakat etmek;

○ İşbu Hüküm ve Şartlarda belirtilen tüm feragat ve sorumluluğa ilişkin sınırlamalara riayet etmek.

5.11. “Organik Yeşil Tarla”ya ait ticari markaların izinsiz kullanımı veya çoğaltılması, Organik Yeşil Tarla haklarının ihlali anlamına gelecektir.

5.12. İşbu Hüküm ve Şartların ihlali halinde, bu ihlalden cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olacaksınız. Ayrıca Web sitesinin hukuka aykırı kullanımı ile ilgili olarak Organik Yeşil Tarla aleyhinde herhangi bir üçüncü şahıs tarafından öne sürülebilecek her türlü talep, zarar, sorumluluk, iddia veya gidere karşı (vekalet ücretleri ve dava masrafları dahil olmak üzere) Organik Yeşil Tarla'yı muaf tutmak ve tazmin etmek durumundasınız.

5.13. Mücbir Sebep, doğal afet, yangın, sel, kaza, isyan, savaş, devlet müdahalesi, ambargo, grev, işçilik ayaklanmaları veya kontrolümüz dışında gerçekleşen bir sebeple herhangi bir yükümlüğü zamanında veya hiç yerine getirememekten sorumlu değiliz.

5.14. İşbu Hüküm ve Şartlardan doğan hiçbir hak ve yükümlülüğünüzü bizim yazılı ön onayımız olmaksızın üçüncü kişilere devir ve temlik edemezsiniz.

5.15. İşbu Hüküm ve Şartların bir hükmünün herhangi bir yargı alanının kanunları uyarınca geçersiz, kanuna aykırı veya uygulanamaz olması halinde, ilgili yargı alanında, kalan hükümler geçerli, hukuka uygun ve uygulanabilir olmaya devam edecek ve sözü geçen hükümden etkilenmeyecektir.  

5.16. İşbu Hüküm ve Şartlar taraflar arasındaki yegâne yazılı anlaşmadır, tüm önceki müzakere, görüşme ve başka anlaşmaları hükümsüz kılar.

5.17. Zaman zaman veya dilediğimiz bir anda, işbu Hüküm ve Şartların hükümlerini yeniden düzenleyebilir, değiştirebilir veya tamamen veya kısmen bütünleyici düzenlemeler yapabiliriz.

5.18. İşbu Kullanım Şartları metni Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacak ve bu kanunlar doğrultusunda yorumlanacaktır.  İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri Taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çözümlenmesinde yetkilidir.